Közös szakmai munkát kezd az ELTE és a Kopp Mária Intézet
Szakmai együttműködési megállapodást írt alá a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának vezetése. A megállapodás értelmében a Kopp Mária Intézet hosszútávon aktívan részt vesz az egyetem oktatási és kutatási tevékenységében, programok szervezésében és gyakornoki programot biztosít az egyetem diákjai részére.
Az együttműködés alapján a felek a kutatási eredményeket közösen, széles körben ismertetik, egyebek között publikációk, médiamegjelenések formájában, egyetemi kurzusokon, hazai- és nemzetközi konferenciákon, ismeretterjesztő előadásokon. Az együttműködés továbbá a hallgatók, oktatók, pedagógusok, dolgozók és a témában érintett szakemberek számára előadások, konferenciák, worshopok közös szervezését is meghatározza.
Dr. Sonkoly Gábor, a Kar dékánja méltatta az esemény jelentőségét. Elmondta, hogy számos interdiszciplináris témában fognak együttműködni, szeretnék megvizsgálni többek között a modernizáció, a fogyasztói társadalom hatásait a családokra. Reményei szerint az ELTE más karai is be fognak kapcsolódni a közös munkába.
Dr. Beneda Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériuma családpolitikáért felelős helyettes államtitkára szerint megtiszteltetés, hogy a legrégebb óta folyamatosan működő egyetem elsők között köt megállapodást az Intézettel. Kiemelte, hogy a legnagyobb kihívás a különböző generációk közötti kapcsolat megtalálása, ezért is fontos az egyetem és az intézet közötti együttműködés.
Fűrész Tünde, a KINCS elnöke beszédében kiemelte, hogy a KINCS hidat szeretne képezni a tudomány világa és a szakpolitikai döntéshozatal között. Bízik abban, hogy a családtudományi témák szélesebb körű megjelenése a felsőoktatásban hozzájárul ahhoz is, hogy az egyetemisták kevésbé lássanak akadályt a tanulmányok, a karrier és a családvállalás összeegyeztetése tekintetében. Külön örömét fejezte ki, amiért az ELTE BTK-n írták alá a megállapodást, hiszen a családközpontú, családbarát szemlélet érvényesülése kulturális kérdés is.
Az együttműködési megállapodás öt évre szól, amely a dokumentum ünnepélyes aláírásával lép életbe.