A generációk közötti együttműködés a családpolitika egyik sarokköve
Az Otthon Segítünk Alapítvány (OSA) „Családsegítés a XXI. században” című kecskeméti konferenciájának középpontjában a generációk közötti együttműködés és az önkéntes helyi közösségek családok szolgálatában végzett tevékenysége állt.
A rendezvényen Fűrész Tünde, a KINCS elnöke hangsúlyozta, hogy nem csak a családokon belül, hanem a helyi közösségekben is a generációk közötti minél szorosabb kapcsolatok kialakítása meghatározó jelentőségű. Az idősödő társadalmakban az aktív nyugdíjas korosztály tudása és tapasztalata olyan erőforrást jelent, amelyből az egész család és így a tágabb közösségek is meríthetnek.
Beneda Attila, családpolitikáért felelős helyettes államtitkár elismerését fejezte ki az Otthon Segítünk Alapítvány elmúlt 18 évi munkája iránt.
Hegedűs Réka, a Semmelweis Egyetem Mentálhigiénés Intézetének munkatársa bemutatta annak a KINCS-csel együttműködésben megvalósuló kutatásnak az eredményeit, amelyet az OSA önkéntesei és az általuk segített családok körében végeztek. A kutatás rávilágított, hogy azok a kisgyermekes családok, akik az otthonukban gyakorlati és lelki értelelemben is kaptak segítséget a gyermekneveléshez, később szívesebben vállalnak újabb gyermekeket.