Elindult a KINCS Módszertani Klubja
A KINCS Kutatási-Elemzési Módszertani Klubjának célja a kutatók, elemzők, illetve szakpolitikai vezetők módszertani ismereteinek gazdagítása, valamint szakmai kapcsolatok kialakítása és elmélyítése. Ennek érdekében a klub minden hónap utolsó csütörtökén olyan társadalomtudományi kutatókat hív meg, akik saját kutatási eredményeinek bemutatása mellett átfogó ismertetést nyújtanak a kutatások módszertani háttéréből is.
Az első ülés előadói a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet intézetvezető egyetemi tanára, Dr. Dávid Beáta és Bóné Veronika, tanársegéd szociológus voltak. Előadásaikban a „Rendszerváltás családtörténetei” kötetben összefoglalt eredményeiket mutatták be. Ismertették a rendszerváltozás hatásait a főváros agglomerációs településein élők családtörténeteire, valamint a makrotársadalmi változások befolyásoló hatását a családi mikrovilágok történeteire.
A szerzők hét dimenzió mentén vizsgálták a személyes biztonság modelljeinek változását: munka-jövedelem, otthon, lakóhely, párkapcsolatok, családi és baráti kapcsolatok, egészség és a jövő. Részletes ismertetését adták annak, ahogyan a kvantitatív és kvalitatív kutatások a családi változó mikrotörténeteket mutathatják be.
A klub következő ülésére március utolsó csütörtökén kerül sor. Ez alkalommal az előadók Lenner Csaba egyetemi tanár és Tatay Tibor docens, az NKE tanárai lesznek, akik a családi otthonteremtési kedvezmény költségvetési terheinek a 2020-2040 időhorizonton való előreszámításairól számolnak be.