A bölcsődei nevelésben egyre több kisgyermek vehet részt
Soha ennyi bölcsődei férőhely nem állt rendelkezésre a három év alatti kisgyermekek napközbeni ellátására, nevelésére - mondta Fűrész Tünde, a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) elnöke a "Környezeti nevelés a bölcsődékben II. " című konferencián a B32 Galéria és Kultúrtérben.
Kihangsúlyozta, hogy a magyar kormány családbarát, gyermekvállalást és munkavállalást egyszerre ösztönző intézkedései közül kiemelt jelentőséggel bír a bölcsődei rendszer fejlesztése, amely 2015-ben kezdődött és amelynek átalakításáért miniszteri biztosként felelt. 2010-hez képest 12%-ról 17,5%-osra nőtt a három év alatti korosztály bölcsődei ellátottsága, ami még 1979-ben is ez alatt volt a 14%-os értékkel, pedig akkor működött a legtöbb bölcsőde Magyarországon. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma többmilliárdos bölcsődeépítési és - fejlesztési programot indított, növelték a rendszer finanszírozását és a bölcsődei dolgozók bérét is megemelték. Elnök asszony megköszönte, hogy az átalakításban a Magyar Bölcsődék Egyesülete és valamennyi bölcsődei dolgozó aktív és együttműködő partner volt. Kihangsúlyozta, hogy mára már 785 bölcsődében, 157 mini bölcsődében és közel ezer családi és munkahelyi bölcsődében zajlik a kisgyermekek magas színvonalú, szakszerű nevelése, gondozása.
Újbudán egyedülálló módon már a bölcsődékben is a környezeti tudatosság bevezetésével zajlik a nevelés, szem előtt tartva a 3 év alatti gyermekek életkori igényeit. - mondta Molnár László alpolgármester. A konferencia célja az újbudai bölcsődékben, valamint az ország más régióiban folyó környezeti nevelési program bemutatása volt. Unger Katalin, az Egyesített Bölcsődei Intézmények intézményvezetője Újbuda bölcsődéiben megvalósult eredményekről beszélt. A rendezvényen polgármesteri dicséretben részesültek a bölcsődében dolgozó, a környezeti nevelés során kimagasló munkát végző szakemberek.