Okos megoldások a családoknak Szolnokon is - KINCS Smart Family sajtótájékoztató
Szolnok volt a 3. állomása a Kopp Mária Intézet a Népesedért és a Családokért (KINCS) KINCS Smart Family Cetruma július elején indított országjárásának, melynek célja, hogy népszerűsítse a KINCS Smart Family Nagydíj 2021 startup versenyt. A jelentkezéseket augusztus 15-ig várják a www.smartfamily.hu oldalon.
A KINCS olyan magyar startupok jelentkezését várja, amelyeknek a fejlesztése a családok életét megkönnyíti, valamint hozzájárul az okos családi megoldások alkalmazásához és ezzel a családok nagyobb jólétéhez és jóllétéhez. Hat kategóriát hirdettek meg: társadalmi és közösségi innovációk, e-egészség, a jövő oktatása, okos családi otthonok, családi kassza, zene és kreatív megoldások. Előnyt élveznek a bírálatnál azok a startupok, amelyek termékükkel vagy szolgáltatásukkal a koronavírus-járvány okozta megváltozott élethelyzetre nyújtanak újszerű megoldásokat.
A KINCS Smart Family sajtótájékoztatón köszöntőt mondott Dr. Kállai Mária országgyűlési képviselő, aki elmondta, hogy régen Kopp Mária is járt Szolnokon, tartott ott előadást, a magyar kormányzás pedig jó örököse a gondolatainak, jól folytatják ezt az utat. A család a jövő záloga, Magyarország építőkövei, a Családvédelmi Akcióterv pedig komoly forrásokat biztosít a családok számára. Beszélt arról, hogy 20 éve még csak ismerkedtünk a „smart” kifejezéssel, most pedig már Szolnok is egy Smart City, a városra jellemző a smart gondolkodás, és sok olyan innováció született már, amely például a családokat, kismamákat is segítette.
Fűrész Tünde, a Kopp Mária Intézet elnöke hangsúlyozta, hogy a három éve családkutató intézetként működő KINCS tevékenysége kibővült, hogy segítse az innováció és a családok világának szorosabb kapcsolatát. A versennyel egyrészt ahhoz kívánnak hozzájárulni, hogy a családok életében sokkal inkább jelen legyenek a magyar innovatív megoldások, másrészt, hogy az üzleti életben a családi értékek is minél hangsúlyosabbak legyenek. Az innováció új lehetőségeket nyújt, a család pedig teret arra, hogy összekapcsoljuk a tradíciót az innovációkkal.
Szalai Piroska, a KINCS Smart Family Centrum vezetője a program bemutatása mellett kiemelte, hogy a központ célja a magyar fejlesztések ismertségének javítása hazánkban, valamint további új, innovatív megoldások inspirálása. „Tudjuk, hogy sikeres vállalkozások, startupok csak ott jöhetnek létre, ahol erős a helyi közösség, nyitott az új fejlesztésekre, és lokálpatrióta annyira, hogy a magyar emberek munkájának eredményeként létrejövő termékeket előnyben részesíti a vásárlásakor. Ha a járványnak van pozitív hatása, akkor az egyik biztosan az, hogy erősödött a közösségeinkben az összetartás, jobban figyelünk egymásra” – tette hozzá.
Fekete Anikó, az Organikon Live Kft. ügyvezetője bemutatta a „Babafa és digitális időkapszula 2021” programot, amelynek célja, hogy minél több embernek felhívja a figyelmét a környezetvédelem, és így a faültetés fontosságára. A Babafa csapata fontosnak tartja az összetartozás érzésének erősítését, a generációk közötti folytatólagos kapcsolat ápolását. A családokért és az élhető bolygóért, a fenntartható éltmódért dolgoznak, szeretnék, hogy az ökotudatosság már kisgyermekkortól jelen legyen.